HİZMETLERİMİZ

Kıraç Hurdacı - Hurda Alım Satım

Kıraç Hurdacı - Hurda Alım Satım

Hurda, yıpranmış yani işlevselliğini yitirmiş eşyaların kullanım ömrünü tamamlayarak artık kullanılması mümkün olmayan tüm maddelerin geneline denmektedir.

 

 

Kıraç Hurdacı - Hurda Alım Satım

Hurda, yıpranmış yani işlevselliğini yitirmiş eşyaların kullanım ömrünü tamamlayarak artık kullanılması mümkün olmayan tüm maddelerin geneline denmektedir.  Kıraç hurdacılar, hurdaların günümüzde bu kadar değerli olmasının sebebini, geri dönüşüm ve ayrıştırma işlemlerine tabi tutarak tekrar saniyede hammadde olarak kullanılması için ayrıştırma safhalarını titizlikle yapmaktadır.

 


Sıfırdan bir ürünü üretmek, hammadde kaynağından, işlenmesine ve bunun tüketici ile buluşmasına kadar geçen zamanda, enerji ve maliyet harcamaktır. Fakat hurdada durum tam olarak bu şekilde olmamaktadır. Hurdanın ayrıştırılması sonucunda hammadde ihtiyacı direk olarak karşılanır ve enerji, maliyet gibi unsurları sıfırdan bir ürün üretmekle kıyaslandığında, oldukça az miktarlar göze çarpmaktadır. Bu durum ayrıştırma sonrası elde edilen hurda fiyatlarının belirlenmesinde de etkileyici bir faktördür.Hurda fiyatlarını bu anlamda belirleyen birçok değişken faktör vardır. Fakat kıraç hurdacılar olarak güncel bir çerçevede hurda fiyatları takibinde kalmak alınan veya satılan üründe müşteri memnuniyet odaklı bir çalışma anlayışını prensip edindik ve sektöre hammadde kazandırmaya devam ediyoruz. Bu süreç geri dönüşüm kapsamında farklı yöntemlerde yapılmakla birlikte, ayrıştırma işlemine maruz kalan hurda, tekrar sanayide kullanılmak üzere hammadde haline dönüştürülür.  Bu durum sıfırdan bir ürünü üretmek ile kıyaslandığında oldukça ekonomik bir yöntem olmasın yanı sıra doğal kaynaklar ve çevre açısından da olumları etkileri vardır.

 


Hurda haline gelmiş endüstriyel üretim fazlası olan atıklar farklı ürünlere dönüştürülerek farklı sektörlerde de kullanılması amaçlanmıştır. Yani ayrıştırma işlemine giren hurdanın illa ki aynı sektörde kullanılması gerekmemekte, tam aksine çok başka sektörlerde kullanılmak üzere geri dönüşüm işlemine tabi tutulmaktadırlar. Sanayi ve ekonomi açısından gelişmiş olan ülkelerde hurdalar yeni ürünler kadar değerlidir. Kıraç hurdacılar elektronik, kâğıt, metal, bakır, bilgisayar, araç ve plastik gibi tüm hurdalarınızı değerinde yerinde satın almaktadır. Firmamız İkitelli Hurdacılar olarakta hizmet vermektedir.